Güzereş TV

REKLAM ALANI

TARİHTE BUGÜN

Prof. Dr. Şinasi Sevmiş

 
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle bitirdi. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında ihtisasını tamamladı. Uluslar arası indeksili dergilerde yayımlanmış 82 adet, Ulusal dergilerde ise yayınlanmış 12 adet makalesi vardır. Şinasi Sevmiş, 10 kardeşin en küçüğü. Tüm yaşamı başarılarla dolu. Aslında aile bireyleri hepsi kendi dallarında başarılı.
 
Kızamıktan kız kardeşi ölünce doktor olmaya karar vermiş. Mezun olduktan sonra ilk görev yeri Şırnak’tı. Sonra Başkent Üniversitesinde ünlü Profesör Mehmet Haberal ve ekibiyle çalıştı. Hırslı, üretken, çalışkan ve başarılıydı. Adı ve başarısı dünyaya yayıldı. En zor ameliyatlara girerek binlerce can kurtardı. Bu kadar yoğun mesaisine rağmen dost, akraba ve hastalarını hiç ihmal etmedi. Doktor eşiyle birlikte yılda bir Hakkari’ye gelir anne ve babasının elini öpmeyi hiç ihmal etmedi. Prof.Dr. SEVMİŞ, 1997 yılında kurulan, güçlü sağlık kadrosu, tıp teknolojisinde en ileri donanımlarıyla tüm dallarda topluma hizmet veren MEDİPOL Hastanesinde çalışıyor. Ve en zor branşta insanlara can veriyor. Organ Nakli organları hasar görmüş hastalara büyük umut olmaktadır. Pankreas, böbrek, karaciğer, kalp kapakçığı, deri, kas, el, yüz gibi birçok nakilin mümkün hale geldiğini söyleyebiliriz. Nakil bekleyen hastaların sayısı çok fazla.
 
Bu branşta çalışan sadece birkaç Profesör mevcuttur. Ve bunlardan biri de Hakkari’li kardeşimiz, gururumuz, Şinasi Sevmiş’tir… Kısa bir süre önce İstanbul’da gerçekleştirilen Emit Fuarında, İşadamı Celal Özer’in Hakkari'liler onuruna verdiği yemekte Şinasi SEVMİŞ ile bir araya geldik. Onu en son lisede okurken görmüştüm. İlimiz valisi Cüneyt Orhan TOPRAK, kendisiyle tanışmaktan büyük keyif aldı. Vali Toprak, başarılı doktorumuzla saatler süren bir sohbet gerçekleştirdi. Mesleği, ünvanı, aldığı ödülleri, konumu onu hiç değiştirmemiş, mütevaziliği üzerindeydi. Yemekte bulunan yaklaşık 25 Hakkari'li onu kucaklamak için birbiriyle yarıştılar.
 
Namı Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya yayılan, umudun tükendiği yüreklerde sevgi izi bırakan, başarılarıyla göğsümüzü kabartan Hakkari'li Profesör Şinasi SEVMİŞ’in ismi ilimizde bir caddeye verilmelidir. O hergün onlarca insanı yaşatırken bizde bir caddeye ismini vererek onu ömür boyu yaşatmalıyız. Umarım yetkililerimiz bu önerimi ciddiye alırlar. Sayın SEVMİŞ ile ikili sohbet etmeden uzaktan sadece gördüklerimle değindim. Belki bir gün özel bir söyleşi gerçekleştirerek bu başarının ve yükselişin sırrını ve öyküsünü kendisinden dinleriz. Hakkari seninle gurur duyuyor, insanlığa sunduğun en anlamlı hizmetinden dolayı seni yürekten kutluyoruz. /Kaynak: Hakan Taş
 
 
 
 
 

DÜĞÜN LİSTESİ

GURUR TABLOMUZ

 

» Ana Sayfa

» Köy Hakkında Tüm Bilgiler

» Köyümüzden Resimler

» Kültür-Sanat

» Köyümüz Tarihi

» Köyümüz Muhtarları

» Menkıbeler

» Coğrafi Yapısı

» Gotinêt Mezînan

» Navêt Stranan

» Kaniyên Güzereşê

» Çiyayên Güzereşê

» Zozanên Güzereşê

» Taxên Güzereşê

» Sitemiz Hakkında

 
Hakları Saklıdır. Web Kodlama: Mehmet YAYAN  Alt Yapı: My Desing